běh, Kaplisko
Rainbow page separator

Sportovci opět vyběhnou na Kaplisko

Čtvrtek, 16. Říjen 2014

Nové Město na Moravě / Na 675 metrů dlouhý běh se v pátek 17. října od 16 hodin vydají zájemci do novoměstského kopce Kaplisko. Jedná se o již jedenáctý ročník tradičního běžeckého závodu, který pořádá atletický oddíl TJ Nové Město na Moravě. Od novoměstského evangelického hřbitova se do kopce pustí všechny kategorie závodníků v rámci intervalového startu, nejlepší budou oceněni drobnými věcnými cenami a diplomy. Startovné činí deset korun na závodníka.
Na kopci Kaplisko nad Novým Městem na Moravě se nachází kulturní památka Tři kříže. Její historický význam sahá až do roku 1482, kdy byla v místě postavena kaplička. Kamenné kříže na kopci stojí od roku 1832, byly vztyčeny z vděčnosti, že se Novému Městu vyhnula morová epidemie. Už předtím ale na kopci stály kříže, a to dřevěné z roku 1680, z nichž byly pod nové z kamene použity původní kamenné podstavce. Loni byla uvedena do provozu naučná stezka, která ke Třem křížům vede.