Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, biatlon, účast
Rainbow page separator

Světový pohár v biatlonu zažil rekordní účast

Sobota, 14. Leden 2012

biatlon2Nové Město na Moravě/ Rekordní účast zažil v sobotu 14. ledna Světový pohár v biatlonu, který se koná až do neděle u Nového Města na Moravě. Fandit sportovcům dorazilo, přestože se ochladilo a foukal velmi studený vítr se sněhem, kolem třinácti a půl tisíce lidí. Mnozí návštěvníci přicházeli také v netradičních kostýmech nebo s vlajkami států, jimž přijeli vyjádřit podporu. Převážnou většinu však tvořili lidé, kteří povzbuzovali české biatlonisty. Vidět a slyšet je bylo jak na tribunách v areálu, tak i podél samotných tratí. I přes jejich křik, potlesk a povzbuzování se však Češi, které v sobotu čekal sprint na deset kilometrů, nedostali na stupně vítězů. Nejlépe z českého 5134071-nove-mesto-biatlon-biathlon-stihaci-zavod-muzi-mistrovstvi-svendsen-fourcade_denik-380týmu dopadl Michal Šlesingr, který skončil až sedmnáctý. 23. místo obsadil Ondřej Moravec a 29. pozici  Jaroslav Soukup, který dokonce po první bezchybné střelbě atakoval stupně vítězů. Zvítězil Nor Emil Hegle Svendsen a potvrdil tak svoji pozici vedoucího muže celého seriálu. Na druhém místě skončil Francouz Simon Fourcade a třetí jeho bratr Martin. Mezi trojicí nejlepších ale byly jenom minimální rozdíly.

Světový pohár v biatlonu pokračuje i v neděli 15. ledna odpoledne. Ženy startují tři čtvrtě hodiny po poledni a muži pak v půl třetí odpoledne. (zp)