Rainbow page separator

Žďárská radnice podpoří charitativní cyklojízdu i příští rok

Čtvrtek, 17. Listopad 2016

Cyklojízda Žďárskými vrchy

Žďár nad Sázavou / I v příštím roce hodlá žďárská radnice podporovat charitativní cyklojízdu s názvem Na kole dětem Žďárskými vrchy, kterou letos už druhým rokem uspořádal žďárský handicapovaný cyklista Aleš Wasserbauer. Na trasu se s ním pustily na tři stovky cyklistů a na nemocné děti se vybralo přes dvě stě padesát tisíc korun. „Nadační fond Krtek podporující onkologicky nemocné děti získal 190 tisíc korun, dětské oddělení novoměstské nemocnice padesát tisíc a pediatrie v jihlavské nemocnice šestnáct tisíc korun,“ připomněl žďárský místostarosta Josef Klement.
Start a cíl závodu byl u Pilské nádrže, pětašedesátikilometrová trasa vedla ze Žďáru přes Světnov, Cikháj, Herálec, Svratku, Křižánky, Sněžné, Kadov, Tři Studně, Nové Město na Moravě a Slavkovice zpět do Žďáru. Zastávky charitativní cyklojízdy byly připraveny ve Svratce, Sněžném a v Novém Městě. Třetí ročník cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy je naplánován na 5. srpna 2017.