Rainbow page separator

Alšova ulice bude kompletně opravená do konce tohoto měsíce

Čtvrtek, 20. září 2018

Veřejné osvětlení

Žďár nad Sázavou / Do konce září by měla být dokončena komplexní obnova veškerých sítí, chodníků, komunikací a veřejného osvětlení v ulici Alšova ve čtvrti Vodojem za celkem šest milionů korun. Ta měla být podle plánu hotová už na konci srpna.
„Vzhledem k technickým problémům na objektu vodovodu, který je ve správě Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko, jsme byli nuceni společně s dodavatelem posunout termín dokončení do 30. září,“ konstatoval Petr Fuksa z odboru rozvoje a územního plánování žďárského městského úřadu.
Rekonstrukce žďárské čtvrti Vodojem byla zahájena v loňském roce, přičemž jako první byly zrevitalizovány dvě ulice – Kavánova a Mánesova, a to včetně rozšíření části veřejného osvětlení ve směru k bytovým domům v ulici Novoměstská.
Podle finančních možností města by měla rekonstrukce Vodojemu v dalších letech pokračovat oblastí od ulice Jamborova severně k Lískám, pak od ulice Jamborova ke Göttlerovu rybníku a chodníku k ulici Wolkerova, načež následně je předpoklad komplexně opravit úsek od tohoto chodníku dál ulicemi Blažíčkova, Slavíčkova a Jamborova.

.