Nat Osborn, koncert
Rainbow page separator

Americký samorost vystoupí v Batyskafu

Čtvrtek, 16. Říjen 2014

Nat Osborn

Žďár nad Sázavou. Páteční večer ve žďárském klubu Batyskaf podtrhne vystoupení amerického multiinstrumentalisty Nata Osborna s doprovodnou kapelou. Na své si přijdou především vyznavači rocku, reggae či funku.

„Šestadvacetiletý Nat Osborn je neposedná povaha. Studoval tabla v Indii, klasickou kompozici v Nové Anglii, hrál na ulicích Budapešti či v zapadlých irských hospodách. Tenhle hudebník psal písně na balkonech ve Španělsku, ovšem teprve aktuální debutové album The King and the Clown bere jako opravdový začátek své tvorby,“ přibližuje tohoto amerického samorosta dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. Podle něj je Osborn ve své hyperaktivitě a přesycenosti hudebními podněty typický příslušník své generace, který vše dokázal vtělit do nadžánrové hudby. Ta v sobě s neuvěřitelnou lehkostí mísí prvky rocku, reggae, funku, popu, a dokonce i klezmeru či jazzu!

Kapela Nata Osborna se dala do kupy v Brooklynu v roce 2011 s tím, že si rychle udělala jméno v New Yorku a prakticky na celém americkém severovýchodu. Poté, co se Nat Osborn spojil s producentem Alexem Bilowitzem, vydala skupina své debutové album The King and the Clown (Král a šašek). To spatřilo světlo světa v roce 2013. Kapela od té doby odehrála více než 150 koncertů, včetně dvou evropských turné. Hlavní její sílou je přitom právě živé vystupování.

Skladatel a zpěvák Nat Osborn je charismatický umělec s přesvědčivým hlasem, což dokázal již na několika koncertech, které tomu žďárskému předcházeli. Vysoké nasazení kapely pak přesvědčilo v rámci stávajícího evropského turné stovky posluchačů. „Myslím, že je to jeden z vrcholů letošní žďárské kulturní sezóny,“ těší se Aleš Kostečka. Ten dodává, že koncert odstartuje ve žďárském kulturním centru Batyskaf v pátek 17. října přesně ve 21.00. (blk)