Rainbow page separator

Anketa o tom, co se má opravit nejdříve, odstartuje v březnu

Pátek, 2. Březen 2018

Park Farská Humna Žďár nad Sázavou - vyšlapaný chodník

Žďár nad Sázavou / Názor obyvatel na rozvoj centra města chce znát žďárská radnice, a to prostřednictvím ankety, která se uskuteční v průběhu března až května. Centrum města bylo pro tyto účely rozděleno na jedenáct lokalit (tvrz, Farská humna, Nábřežní ulice, atrium, divadlo, Neumannova ulice, knihovna, hřbitov, Veselská ulice, magistrála a Dům kultury), kterým budou moci lidé dávat svoje hlasy – buď klasickými hlasovacími lístky, anebo elektronicky přes webové stránky Žďáru. „Akci odstartujeme v polovině března a následně budou moci občané po dva měsíce vyjadřovat svoje preference ohledně lokalit, které by se měly rekonstruovat přednostně. V červnu se s výstupem seznámí rada a navrhne zastupitelstvu zapracovat výstupy strategie do plánu rozvoje města,“ sdělil žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Aktuálně je připravován projekt rekonstrukce Nádražní ulice v úseku od pošty ke křižovatce „U Ivana“, kde se příští rok budou rovněž rekonstruovat vodovodní a kanalizační rozvody. Pak zřejmě přijde na řadu navazující pěší zóna, přičemž pořadí dalších stavebních zásahů v širším centru Žďáru by už mělo být v souladu s vypracovanou strategií.
Strategie rozvoje žďárského centra bude také tématem setkání vedení města s občany, které se uskuteční 7. března od 18 hodin v Knihovně Matěje Josefa Sychry.