Rainbow page separator

Architektonická soutěž na novou Nádražní ulici má svého vítěze

Pátek, 10. března 2017

Žďár nad Sázavou / První tři místa a jedno ocenění byly odbornou porotou uděleny v architektonické soutěži na nový vzhled Nádražní ulice. Na prvním místě skončil tým architektů ve složení Rudolf Grimm, Martina Grimmová, Oliver Kálnássy a Vladimír Fialka.
Porota posuzovala celkem čtrnáct návrhů, z nichž bylo třináct od českých týmů architektů, jeden zahraniční. „Myslím si, že soutěž byla úspěšná a byla obeslaná dostatečným množstvím kvalitních návrhů,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. S vítěznými studiemi se budou lidé moci seznámit při květnovém setkání s občany a plánovaná je také jejich výstava.
Zda bude skutečně realizován návrh, který skončil na prvním místě, se rozhodne během následujících týdnů. Město bude jednat s autory studií na prvním až třetím místě, aby i s ohledem na ekonomickou náročnost vybralo tu nejvhodnější.
Tipy související s revitalizací ulice, která bude probíhat na etapy, sbírala radnice v průběhu minulého roku, uskutečnily se také diskuse s občany včetně komentované procházky Nádražní ulicí. S první etapou stavby je počítáno na jaře 2018, uskuteční se v úseku od pošty k okružní křižovatce a bude jí předcházet rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace.