Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, nádraží, autobusové
Rainbow page separator

Autobusové nádraží bude hotovo zřejmě ještě do Vánoc

Pátek, 9. Listopad 2012

Žďár nad Sázavou / Nejpozději do konce tohoto roku, možná ale už o pár dnů dříve, bude dokončena probíhající rekonstrukce a modernizace autobusového nádraží ve Žďáře nad Sázavou. Podle žďárského místostarosty Ladislava Bárty stavební práce postupují podle vypracovaného harmonogramu. „Termín je do konce roku 2012 a zatím podle všeho vypadá, že bude dodržen,“ uvedl Ladislav Bárta.

Rekonstrukce autobusového nádraží probíhá od letošního léta a za provozu, podle potřeb stavbařů se jen průběžně měnila nástupní místa v souvislosti s tím, kde zrovna probíhala jejich činnost.

Přestavba žďárského autobusového nádraží, která se chystala dlouhá léta, zahrnuje nové vydláždění silnice, instalaci informačního systému pro cestující o odjezdech a příjezdech autobusových linek, opravy stávajícího zastřešeného nástupiště a vybudování zastřešení u dalších dvou nástupních ostrůvků. Třetí z ostrůvků, ten nejbližší k silnici, se na kryté nástupiště pro cestující přestavovat nebude, protože plocha kolem něj bude sloužit především k odstavování autobusů.

Na opravu autobusového nádraží dostali Žďárští dotaci z regionálního operačního fondu, která pokryje pětasedmdesát procent nákladů potřebných na stavbu, jež činí 8,9 milionů korun. (zp)