Rainbow page separator

Autobusy jezdí více lidí, než v Novém Městě předpokládali

Úterý, 19. ledna 2016

Zastávka MHD Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Více než třiašedesát tisíc cestujících v loňském roce přepravily autobusy novoměstské hromadné dopravy. „Je to podstatně více, než jsme původně předpokládali,“ konstatoval novoměstský starosta Michal Šmarda s tím, že vozy loni ujely téměř čtyřicet tisíc kilometrů.
Novoměstští předběžně odhadovali, že třicet tisíc cestujících ročně bude úspěch, naopak pod dvacet tisíc pasažérů by znamenalo, že MHD nemá smysl provozovat. Roční náklady na městskou autobusovou dopravu byly loni vyčísleny na milion a sto tisíc korun. Třetinu z toho činí tržby za jízdné, takže radnice doplatí kolem sedmi set čtyřiceti tisíc korun. Před zahájením provozu autobusové dopravy začátkem roku 2014 se hovořilo o předpokladu milionového doplatku na provoz ročně.
Největší zájem mezi cestujícími je o časné ranní spoje, kterými lidé jezdí do práce. Velkou část pasažérů tvoří také žáci a studenti. Ranní autobusy tak zastavují i u Medinu, nemocnice a učiliště v Petrovicích. Do budoucna nejsou vyloučeny ani mimořádné autobusové linky, například do Vysočina Areny nebo Městských lázní.

Foto: http://karta.nmnm.cz/