Nové Město na Moravě, aktuality, MHD, městská hromadná doprava
Rainbow page separator

Autobusy MHD v Novém Městě vyjedou 6. ledna

Pondělí, 30. Prosinec 2013

Autobusy MHD v Novém Městě vyjedou 6. ledna
Nové Město na Moravě / Slavnostní zahájení provozu městské hromadné dopravy v Novém Městě na Moravě se uskuteční v pondělí 6. ledna v 11 hodin v dopravním terminálu u vlakového nádraží.
Cestující budou moci využívat dvě linky, jejichž trasa začne a skončí v dopravním terminálu. Autobusy žďárské dopravní společnosti Zdar, které novoměstskou MHD zajistí, budou zastavovat na celkem čtrnácti zastávkách. Konkrétně na Bělisku, u marketu BILLA, v centru, u dopravního terminálu, v Dukelské ulici, na Holubce, u katolického hřbitova, u kulturního domu, v Maršovské a Masarykově ulici, u firmy Medin, u nemocnice, na Palackého náměstí a pod nemocnicí.
Jednotné jízdné bude činit deset korun, zlevněné – pro děti od 6 do 15 let, žáky a studenty do věku 26 let a občany od 70 let věku – to bude korun pět. Bezplatná přeprava v novoměstských autobusech MHD se vztahuje na děti do šesti let věku a držitele průkazu ZTP a ZTP/P.
Obyvatelé Nového Města na Moravě mohou při cestování MHD využít i takzvanou Novoměstskou kartu, která je opravňuje taktéž k čerpání slev v různých zařízeních ve městě.