Rainbow page separator

Autobusy „v novém“ se po Žďáře poprvé rozjedou 1. července

Úterý, 27. června 2017

Žďárská radnice vypsala soutěž o nejlepší návrh na logo MHD

Žďár nad Sázavou / S prvním prázdninovým dnem začne ve Žďáře jezdit „přebudovaná“ městská hromadná doprava. Ta zahrne devět barevně odlišených autobusových linek označených čísly 1 až 9, nové trasování i časy, které mají co nejvíce reflektovat na výsledky rozsáhlého průzkumu, který byl v roce 2015 proveden mezi žďárskými obyvateli. Z něho bylo zjištěno, odkud a kam se lidé přepravují nejčastěji a naopak, ale i to, kam by si přáli, aby MHD ještě zajížděla. Součástí změn je rovněž nové logo, které vzešlo z veřejné soutěže. Cena za MHD se zatím pro cestující nemění.
„Chtěli jsme městskou hromadnou dopravu zpřehlednit a zpravidelnit u zásadních linek tak, aby si lidé nemuseli pamatovat hodiny, ale jenom minuty, kdy jim jejich spoj jede, a také obsloužit nové lokality,“ vyjádřil se starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Dvě nové zastávky ve čtvrti Klafar budou cestujícím k dispozici až v druhé polovině prázdnin.
Zkušební provoz MHD potrvá do konce roku, lidé po tu dobu mohou na změny reagovat a posílat své připomínky, návrhy na doplnění či další změny odboru komunálních služeb žďárské radnice nebo dopravci – firmě ZDAR, případně na e-mailovou adresu mhd@zdar.cz.