Rainbow page separator

Až Ti bude úzko otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády. Jan Werich

Úterý, 17. Březen 2020

Žďár nad Sázavou / Citátem Jana Wericha bychom vás rádi chtěli naši milí spoluobčané a příznivci divadla, kina, koncertů a společenských akcí pozdravit, povzbudit a napsat vám pár řádků o tom, jak postupujeme za organizaci KULTURA Žďár v dnešních dnech, kdy je stop stav na návštěvu všech kulturních akcí, které jsme připravovali a na které jsme se spolu s vámi těšili. V první řadě vám chceme vyjádřit velké díky za vaše pochopení s přesunem a případným rušením akcí a ubezpečit vás, že uděláme vše proto, abychom drtivou část plánovaných akcí uskutečnili v náhradních termínech. Zároveň nás velmi těší vaše loajalita s umělci i s námi, kteří programy chystají, kterou nejlépe vyjadřujete tím, že pečlivě zvažujete nutnost případného vracení peněz za vstupné na akce, na které již máte vstupenky zakoupené. Na všechny přesunuté akce budou zakoupené vstupenky platit. Zároveň vám garantujeme, že pokud se některé akce vyloženě zruší, všem budou peníze vráceny. Vzhledem k opatření vlády o pohybu občanů nebude v následujících dnech fungovat pokladna Domu kultury, ale samozřejmě, že se vstupenky dají nakupovat online a případně vracet přes účet. Naše rada je jednoduchá. Žádná panika a vyčkejme.

Nicméně jednu konkrétní akci, která má v našem městě tradici a na kterou někteří z vás již mají zakoupené vstupenky, jsme se zrušit rozhodli. Jedná se o Horácký džbánek, který jsme pro vás v letošním roce chystali s doprovodnými programy a v interaktivním pojetí. Finanční náročnost akce a předpokládané jiné priority komerčních partnerů, nás vedou k tomu, že raději festival zavčas zrušíme, než abychom riskovali velké škody pro všechny zainteresované strany. Vstupenky budou všem vráceny, buď přes účet, či po znovuotevření pokladny na pokladně Domu kultury v hotovosti.

Samozřejmě nás velmi mrzí nejen přesun koncertů, ale i divadelních představení a zastavení vysílání kina Vysočina. Divadelní představení v rámci předplatného se snažíme přesunout na pozdější termíny. Co se týká podzimní divadelní sezóny, která ještě není v prodeji, připravujeme formu lehce sníženého nasazení počtu divadel, abychom v klidu odehráli i přeložená jarní představení a nevyčerpali váš kulturní i časový potenciál pro návštěvu divadla.

Zatažené plátno kina Vysočina nás samozřejmě také netěší, ale podle hesla zavřít mohou, pustit musí, jsme připraveni okamžitě, jak to bude možné, zahájit vysílání. Vedle toho, že nemůžeme do kina, nám zároveň nic neuteče, protože všichni tuzemští i světoví distributoři odkládají nasazení svých filmů. Hned, jak to půjde, budeme hrát. A pokud bude co hrát, nasadíme filmy ve větším rozsahu než doposud a bez letní výluky. Počítáme rovněž s letním kinem, tak věříme, že se stále máte na co těšit.
Také co se týká podzimních akcí, které ještě nejsou v prodeji, vyčkáváme s nasazením a komunikujeme s umělci a agenturami. Na své ohlášení čekají koncerty Čechomoru, Hradišťan a Javory, Radůza a další.
Vážení a milí spoluobčané, se kterými se potkáváme v kině, divadle, na výstavách a při akcích v Domě kultury! Začali jsme citátem Jana Wericha a pro dnešek končíme dalším citátem spisovatele Roberta Fulghuma..

„Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.“

Kultura Žďár, PO