Rainbow page separator

Bezdrátový rozhlas se dočká úpravy

Pondělí, 9. Prosinec 2013

Nové Město na Moravě / Na deset milionů korun vyšel bezdrátový rozhlas, který byl v rámci protipovodňových opatření zaveden v místních částech Nového Města na Moravě. Devadesát procent potřebné částky bylo uhrazeno z evropské dotace. Hlášení je tak možné slyšet v Hlinném, Jiříkovicích, Maršovicích, Olešné, Pohledci, Petrovicích, Rokytně, Slavkovicích i Studnicích. Ne ovšem automaticky v době, kdy se hlásí v Novém Městě.
Problémem je, že nový bezdrátový rozhlas má v každé místní části svoji samostatnou jednotku. Předseda osadního výboru tak musí pokaždé jít do obecní budovy, aby mohl občany informovat. Lidé z nejvýše položených Studnic, které nemají vysílací místnost, jsou odkázáni na pomoc sousedního Rokytna.
Novoměstská radnice hodlá tento nedostatek v brzké době odstranit. „Prozatím chceme po představitelích jednotlivých obcí, aby provedli zkušební hlášení. Na základě jejich poznatků povedeme další jednání s dodavatelem a může ještě dojít k určitým změnám. Jednat budeme i o situaci ve Studnicích,“ uvedl novoměstský místostarosta Stanislav Marek.