Rainbow page separator

Charitativní běh vynesl přes osmnáct tisíc na nemocniční konto

Středa, 12. září 2018

Nové Město na Moravě / Dohromady 18 300 korun přibylo na účet sbírky na vybavení nového dětského oddělení novoměstské nemocnice po charitativním běhu, který se konal u tamního rybníka Koupaliště. Zúčastnilo se ho 217 lidí, z toho 52 běželo trasu nazvanou Sport a Hobby trasu, kterou mohly absolvovat třeba i malé děti, zvolilo 165 účastníků.
Prostřednictvím veřejné sbírky se speciálním účtem 115-7096220287/0100 chce novoměstská nemocnice získat peníze na vybavení právě budovaného dětského pavilonu. Náklady na jeho stavbu jsou v režii Kraje Vysočina coby zřizovatele zdravotnického zařízení, vybavení však uhradí nemocnice ze svých peněz. Například i moderní polohovatelná lůžka pro děti v závažném stavu a po úrazech a operacích.
„Dětské oddělení zajišťuje péči v okrese, kde žije přibližně 21,5 tisíce dětí. Z nich hospitalizujeme každý rok okolo 1 500 dětí, dalších tisíc osob projde lůžky dětského oddělení jako doprovod. Ročně se ve specializovaných ambulancích provede přes čtrnáct tisíc vyšetření malých pacientů,“ upozornila mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.