Rainbow page separator

Chystají výběrové řízení na zasíťování Slunného vrchu

Sobota, 5. Září 2015

Svratka / Výběrové řízení na zhotovitele první etapy inženýrských sítí v lokalitě Slunný vrch, kde mají vzniknout nové rodinné domky, připravují ve Svratce.
„Trochu jsme se oproti původnímu předpokladu zdrželi, takže inženýrské sítě pro prvních pětadvacet parcel se začnou budovat až na jaře příštího roku,“ informoval svratecký starosta František Mládek.
Z pětadvaceti pozemků, které budou v příštím roce vybaveny inženýrskými sítěmi, je podle starosty ještě asi devět volných, ostatní si již zájemci o stavbu zamluvili.
Na Slunném vrchu svratecká radnice do budoucna plánuje připravit celkem pětatřicet zasíťovaných parcel. Budou napojeny na veřejnou technickou infrastrukturu, která zahrnuje vodovodní řad a přípojky vody, splaškovou kanalizaci, dešťovou kanalizaci, plyn a elektřinu včetně přípojek. Dojde také k vybudování nové trafostanice a veřejné dopravní infrastruktury, jako je nový úsek místní komunikace, osvětlení a stožáry. Podle aktuálních předpokladů by mohli první zájemci začít na Slunném vrchu stavět na podzim příštího roku, případně na jaře 2017.