Rainbow page separator

Den Žďáru letos doplní první ročník streetartového festivalu

Pátek, 8. Červen 2018

Žďár nad Sázavou / Na několika místech ve městě se v sobotu 9. června uskuteční program již tradičního Dne Žďáru. Městská slavnost začne v 10 hodin na náměstí Republiky, další akce se v průběhu dne uskuteční také ve Farských humnech, na Doležalově náměstí, u Rákosníčkova hřiště, na pěší zóně, v knihovně, atriu za obchodními domy, v Domě kultury, v kostele svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, na otevřené věži kostela svatého Prokopa či v hřbitovním kostele Nejsvětější Trojice.
Náměstí republiky bude kvůli bezpečnosti lidí opět uzavřeno pro motorovou dopravu a všichni zájemci mohou využít přepravu autobusy městské hromadné dopravy, která bude v sobotu zdarma.
Novinkou letošního Dne Žďáru se stane festival nazvaný Zdi, kterému žďárská radnice dala ve městě zelenou. Už od pátku se budou na několika místech Žďáru se spreji a barvami v ruce realizovat čeští streetartoví umělci. Vyzdobí tři trafostanice E.Onu a také další plochy, jež jim k tomuto účelu budou dány k dispozici. „Půjde o první ročník streetartového festivalu, jehož smyslem je oživení veřejného prostoru,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.