Rainbow page separator

Do nemocnice ještě letos přibude padesát evakuačních podložek

Neděle, 22. Říjen 2017

Nové Město na Moravě / Další evakuační podložky, konkrétně padesát kusů, získá ještě letos novoměstská nemocnice. Kraj Vysočina jimi svoje zdravotnická a sociální zařízení vybavuje postupně, pravidelně se používají i v rámci námětových cvičení. V nemocnici je využívá oddělení dlouhodobě nemocných a oddělení chirurgie. „Ještě do konce roku se počet těchto pomůcek v našich nemocnicích musí opět navýšit. Kraj uvolnil 300 tisíc korun a podpoří tak pořízení dalších 190 kusů. Navyšování je odrazem připravenosti na mimořádné situace, které musí nemocnice umět při rychlých evakuacích řešit,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Do konce roku tak bude postupně po 50 kusech podložek pořízeno pro nemocnice v Nové Městě na Moravě a v Jihlavě, po čtyřiceti kusech bude dokoupeno do Havlíčkova Brodu a Třebíče, pelhřimovská nemocnice potřebuje dalších deset kusů.
Speciální pomůcka slouží k podložení pod matraci, aniž by vyžadovala speciální péči či údržbu. Součástí evakuační podložky jsou pevné fixační pásy se suchými zipy na upevnění evakuovaného člověka a popruhy pro uchopení podložky, takže přesun do bezpečí zvládne jeden člověk.