Rainbow page separator

Do žďárských škol se letos zapsalo 235 budoucích prvňáčků

Čtvrtek, 20. Duben 2017

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Celkem 235 dětí bylo při dubnových zápisech zapsáno do žďárských základních škol. „Je to o dvacet více zapsaných než loni, nárůst byl ve škole v Komenského ulici 6 i v Palachově ulici,“ sdělil místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement s tím, že počet prvňáčků, kteří v září do školy skutečně nastoupí, se ještě může změnit v souvislosti s odklady školní docházky.
V nadcházejícím školním roce 2017/2018 by tak mělo být ve žďárských základních školách otevřeno deset prvních tříd. Ve škole v Komenského ulici 2 (dvojka) dvě třídy, v Komenského ulici 6 (trojka) jedna třída, ve Švermově ulici (čtyřka) tři první třídy a čtvrtá v odloučené „zámecké“ škole a v Palachově ulici (pětka) půjde o tři třídy prvňáčků.
Ve Žďáře jako hlavní pravidlo při zápisech do základních škol platí dodržení spádovosti podle trvalého bydliště žáků. Rodiče tak nemají možnost děti posílat do školy podle svého výběru. Druhým kritériem pro přijímání jsou odklady školní docházky z předešlého roku a třetím sourozenci ve stejné škole.