Rainbow page separator

Dotace nabízená městem letos přilákala dva mladé stomatology

Čtvrtek, 14. Květen 2020

Žďár nad Sázavou / Dva mladé zubaře se letos podařilo získat žďárské radnici v souvislosti s dotačním programem města na podporu stomatologických služeb ve Žďáře.
„Dotace pro zubaře považuji za velký úspěch, díky němuž se daří ve městě alespoň udržet stejný počet zubních ordinací, kterých je mimo velká města nedostatek po celém Česku. Peníze vložené do programu se nám stokrát vrátí na zdraví občanů,“ vyjádřil se starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos. „Obě žádosti o dotaci jednomyslně schválilo zastupitelstvo. Jeden ze zubařů znovu otevře ordinaci, která skončila svůj provoz minulý rok v budově žďárské polikliniky. Druhý zubař do dvou let přebere ordinaci jednoho ze stávajících zubařů zdravotního střediska ŽĎAS,“ upřesnil starosta.
Začínající stomatologové, kteří by si chtěli ve Žďáře zřídit, případně převzít již fungující praxi, se mohou v druhém ročníku dotačního programu hlásit do konce srpna. Město každému zájemci opět nabízí až 300 tisíc korun na vybavení ordinace nebo rekonstrukci prostor pro ni určených, a rovněž vyhlásilo až milionovou bezúročnou půjčku, kterou mohou mladí zubaři podpořit své podnikání. V dotačním programu je i letos celkem 900 tisíc korun, takže by teoreticky mohli být podpoření tři stomatologové s tím, že v případě většího zájmu by bylo možné vyčleněnou finanční částku zvýšit.