Rainbow page separator

Dotazníkový průzkum o MHD potrvá do 20. listopadu

Čtvrtek, 12. Listopad 2015

Autobus MHD Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Do 20. listopadu byl prodloužen sběr vyplněných dotazníků, které připravila žďárská radnice k veřejnému průzkumu cestování městskou hromadnou dopravou (MHD). V dalším týdnu se pak v autobusových spojích objeví lidé, kteří budou mapovat, kde cestující nejčastěji nastupují a vystupují.
„Průzkumu v autobusech se od 23. do 27. listopadu zúčastní pět dobrovolníků,“ sdělil žďárský místostarosta Josef Klement. Radnici jde hlavně o zmapování výstupních zastávek, které přístroje v autobusech, na rozdíl od těch nástupních, nezaznamenávají.
Dotazník o cestování po městě je stále ještě možné vyplnit prostřednictvím žďárského webu. Radnice si od výstupu, který podpoří i dalšími již získanými údaji, slibuje stanovení nejvýznamnějších dopravních proudů ve Žďáře.
„Na jejich základě chceme trasovat linky městské hromadné dopravy,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil s tím, že radnice hodlá do systému MHD zařadit také rozrůstající se čtvrť Klafar a zvažuje zavedení linek do místních částí města.
Výslednou koncepci MHD chce Žďár nechat zanést do nových jízdních řádů přepravní společnosti Zdar, která ve městě MHD zajišťuje, přičemž ty stávající platí do 10. prosince 2016.