Rainbow page separator

FEJETON: Zvážený fejeton

Čtvrtek, 29. června 2017

Napiš letní fejeton. Něco nekonfliktního. Špatně posekaný trávník, neukázněný pejskaři, nové jízdní řády MHD, trestní oznámení na městskou radu či žďárská taxikářská mafie to už je, jak my, mladí, říkáme, „out of topic“. A komunální volby jsou až příští rok. A tak zkusím něco lehčího a fresh. Co třeba o váze?

A už tu máme léto! Konečně! Nejsem moc velký fanoušek zimy, přestože rád lyžuji, ať již po rovině, nebo z kopce. Ty teplejší měsíce mám přece jen raději. Nejen proto, že ranní chystání se do práce, školy a školky je mnohem jednodušší a rychlejší. Stačí sladit tričko a šortky, stříknout na tělo nějaký deodorant a můžeme vyrazit mezi lidi.

Také jste si letos říkali, že zkrásníte do plavek? Od některých jsem to zaslechl už v prosinci loňského roku. Tak i já jsem se hecnul a na začátku roku jsem něco málo shodil. A protože jsem chlap, tak mohu i napsat, že jsem z 96 kilo klesnul na 87! No prostě šlo to dolů, než bys řekl švec. Užíval jsem si ty narážky na moji novou váhu a obdivné dotazy typu: „Proboha, jak jsi to dokázal?!“ No recept je celkem jednoduchý! Nejíst! Ne, zase tak drastické to není. Stačí nejíst po šesté večer. Prvních pár dní jsem se sice budil s kručícím břichem už ve čtyři ráno, ale přetrpěl jsem to. Tělo si po delší době již zvyklo, že den začíná vydatnou snídaní a poslední jídlo je, když zvoní klekání. I když, pravda, díky letnímu času jsem si to posunul až do devatenácté hodiny.

Copak zhubnout, to jde lehce, ale udržet si tu váhu je pěkně těžké. Obzvláště, když vám pan doktor řekne, že máte nízký cukr. Takže si bez výčitek můžete dávat třeba zmrzlinku, koblížek či čokoládičku. Takže se ta rafička na váze začne pohybovat špatným směrem. Co s tím? Přidal jsem k tomu ještě více pohybu. Chodím do i ze schodů po svých místo výtahem, ze sedavého zaměstnání jsem si udělal střídavě sedavé, to znamená, že se po dvou hoďkách u počítače zvednu a jdu uklízet do skladu. Výsledkem je, že už mám v práci perfektně uklizený a srovnaný velký sklad. Na řadě je ten malý. No a po práci jsem začal jezdit na kole. Na tom je pěkné, že cílem je vždy nějaká ta zahradní restaurace s osvěžujícím rezavým „iontovým“ nápojem. Takže zatím se mi tu váhu daří držet, i když netuším, co s tím udělá steaková sezóna.

Proto nechápu, proč mi internet tvrdí, že jsem obézní. Ve spamové složce, kterou jsem včera vysypával, jsem jen tak zběžně prohlédl hlavičky e-mailů, a to bylo samé zdravé spaní, přírodní strava, zaručený jednoduchý trik proti vypadávání vlasů a samozřejmě nejvíce e-mailů bylo, jak shodit přebytečná kila. Chybí snad jen reklamy na liposukci. Úplně přesně si nejsem jistý, jak je to již dlouho, ale v poslední době se mi čím dále častěji v prohlížeči objevují reklamy na hubnutí, a to dokonce takové, že přímo je tam napsáno „Zhubněte ve Žďáru“. Chtěl jsem napsat, jak jsem tím zděšený, ale když jsem si to teď ještě jednou přečetl, tak mi došlo, že to není jenom o mně. To je o nás! O všech ze Žďáru! Oni mají v Googlu nějaká data a ví, že ve Žďáru jsme tlustí. Tak to je náš konec.

Martin KROB