Rainbow page separator

Frekventovaná krajská silnice zůstane neprůjezdná i přes zimu

Úterý, 1. Prosinec 2020

Jimramov / S největší pravděpodobností i po celou zimu bude pro motoristy uzavřená část frekventované silnice II/357 mezi Strachujovem a Jimramovem. „Neplánovaně ještě pracujeme na silnici II/357 mezi Strachujovem a Jimramovem, kde se po silných deštích sesunul svah a kde by práce měly skončit až k 20. prosinci. Silnice však v tomto úseku zůstane zřejmě uzavřená po celou zimu z důvodu nedokončeného zajištění dalšího nebezpečného svahu blíže k Jimramovu, kde práce budou pravděpodobně hotové až na jaře,“ vyjádřil se technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Tomáš Mátl.

Oprava na silnici mezi Jimramovem a Strachujovem uzavřela úsek už od druhé poloviny května, hotovo mělo být v polovině listopadu. Později se ale navíc přidalo i odstranění havárie v podobě svahu, který se vlivem silných dešťů sesunul na komunikaci – jeho zajištění začalo v průběhu října.

Obousměrná objížďka pro osobní automobily vede z Jimramova přes Ubušín a Ubušínek do Dalečína a odtud pak dál po silnici II/357 směrem k Bystřici nad Pernštejnem. Nákladní vozidla nad 3,5 tuny jezdí z Jimramova přes Věcov a Nové Město na Moravě, dál po I/19 do Bystřice nad Pernštejnem a odtud po silnici II/357. I tato objížďka je obousměrná. Linkové autobusy uzavřený úsek objíždějí z Jimramova přes Ubušín a Unčín do Strachujova a zpět.