Rainbow page separator

Hasiči letos věnují výtěžek ze sběru železa na kulturu a sport

Úterý, 29. Březen 2016

Sběr odpadu

Žďár nad Sázavou / Pravidelný sběr železného odpadu připravují hasiči ze „zámeckého“ sboru na sobotu 16. dubna od 7.30 do 13 hodin. Svoz šrotu se uskuteční ve Žďáře 2, 5 a 7. Zájemci mají odpad shromáždit před svými domy až v den svozu po sedmé hodině ranní, čímž předejdou riziku zcizení nebo vybírání jen těžkých kusů či barevných kovů jinými lidmi, kteří se na svozu s hasiči nepodílejí.
Objemný a těžký odpad ze sklepů, půd či garáží si hasiči vynesou sami, je však nutné je předem informovat. Odvézt je možné i elektroodpad – například vyřazené lednice, mrazáky, televize, rádia, monitory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, sušičky, myčky, trouby, vysavače a veškeré jiné domácí elektrické či bateriové spotřebiče. Nevybírá se ale nebezpečný odpad, jako jsou žárovky, zářivky, výbojky, barvy, laky, baterie, náplně z tiskáren a další nekovový odpad z domácností.
Výtěžek letošního sběru železného šrotu bude věnován na kulturní a sportovní akce, které pro obyvatele Žďáru „zámečtí“ hasiči připravují v rámci oslav 130. výročí založení sboru.