Žďár nad Sázavou, Pilák
Rainbow page separator

Hrubé práce na Piláku budou hotovy do konce dubna

Pátek, 14. Březen 2014

Žďár nad Sázavou / S největší pravděpodobností do konce dubna budou při stávajícím příznivém počasí hotovy hrubé stavební práce u Pilské nádrže, kde vzniká sportovní a volnočasový areál. Práce byly zahájeny loni v srpnu, hotovy by měly být do konce května, protože už 1. června by Žďárští dokončený areál rádi otevřeli, pokud to bude možné.
V právě budovaných objektech vedle cyklostezky bude umístěno občerstvení a zázemí pro odpočinek, sklad sportovních potřeb, které si budou moci návštěvníci areálu zapůjčit, vedle přibydou hřiště pro děti a sportoviště pro různé druhy sportů. Chybět nebude ani amfiteátr pro konání kulturních akcí, cesty, lavičky či půjčovna loděk s molem přímo u rybníka, sprchy a převlékárny.
Modernizace okolí Pilské nádrže patří k projektu Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím. Ten zahrnuje i stavbu turistické cesty pro pěší ze severozápadní strany Zelené hory či úpravy kolem poutního kostela svatého Jana Nepomuckého. Žďárská radnice na projekt získala evropskou dotaci ve výši téměř třiadvacet milionů korun.