Rainbow page separator

I letos se budou muset diváci obejít bez tradiční pašijové hry

Pátek, 1. dubna 2022

Žďár nad Sázavou / Už potřetí za sebou se neuskuteční oblíbená pašijová hra, kterou před Velikonocemi sledovaly tisíce lidí ze Žďáru i jeho okolí. Ta se vždy v úterý večer před Velikonocemi odehrávala v přírodním areálu ve čtvrti Libušín, a to v podání zhruba dvou stovek žďárských farníků i studentů Biskupského gymnázia a střední gastronomické školy. Letošního 12. dubna tak na travnatých svazích Libušína divadelní kulisy opět nevyrostou.
Zatímco v předchozích dvou letech výpravné představení padlo za oběť nouzovému stavu souvisejícímu s koronavirem, letos se pořadatelé s výhledem možných komplikací v termínu konání pašijové hry raději rozhodli, že vyčkají až do příštího roku. V představení je navíc řada davových scén a zejména starší herci se obávali případné nákazy.
Pašijovou hru léta pořádají žďárské farnosti za podpory Kolpingova díla ČR a dalších subjektů. Akce předznamenávající velikonoční svátky, která patří k největším podobného typu v republice, se ve Žďáře koná už od roku 1998. Do roku 2019 se pašije neuskutečnily pouze čtyřikrát, vždy z důvodu extrémně nepříznivého počasí. Po tříleté pauze se tak v příštím roce počítá s určitým restartem akce, což znamená zapojení nových tváří namísto herců, kteří si již na hraní divadla ze zdravotních či jiných důvodů nebudou troufat.