Rainbow page separator

Internetoví podvodníci nyní cílí na kupce zemědělské techniky

Pátek, 8. Březen 2019

Žďár nad Sázavou / Na kupce, kteří prostřednictvím internetu shánějí za co nejvýhodnější cenu zemědělskou techniku, se zaměřili podvodníci, po nichž aktuálně pátrají žďárští kriminalisté. Prověřují dva únorové případy, kdy v jednom z nich se podvodníkům podařilo zájemce o koupi traktoru okrást o asi 70 tisíc korun. Druhý kupec stačil zareagovat včas, protože se mu po výhradně e-mailové komunikaci zdálo podezřelé skládat osmdesát tisíc korun předem na zahraniční účet, aniž kupovaný traktor vůbec viděl.
„Tito pachatelé na různých internetových inzertních portálech nabízejí k prodeji zemědělskou techniku za velmi výhodné ceny. Ve skutečnosti jen vyčkají, zda jim zájemce předem pošle na bankovní účet peníze, a pak rázem komunikaci přeruší. V jednom případě poškozený muž peníze na účet odeslal. Druhý muž byl již obezřetnější, takže jakmile mu přišlo jednání prodejce podezřelé, ihned o všem informoval žďárské kriminalisty,“ upřesnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Policie proto apeluje na uživatele internetu, aby byli při nákupech obezřetní. „V žádném případě neplaťte předem za věci, které jste neviděli a nepřesvědčili se, že opravdu existují. Na lákavě vypadajících fotografiích a bezkonkurenční ceně vydělá pak jen pachatel,“ doplnila mluvčí s tím, že ve většině případů peníze podvedených lidí končí na zahraničních účtech a jsou nedohledatelné.