Rainbow page separator

Ke společné vyjížďce se motorkáři sejdou u Hotelu Ski

Pondělí, 13. května 2019

Nové Město na Moravě / Společná vyjížďka motorkářů nazvaná Začněme spolu aneb kolama dolů odstartuje v sobotu 18. května v 10 hodin z parkoviště u novoměstského Hotelu Ski. Jedná se o druhý ročník preventivního projektu zaměřeného na bezpečnost řidičů motocyklů.
„Cílem akce je pokusit se zvýšit bezpečnost řidičů motocyklů v silničním provozu. Dokázat správně zvládnout krizové momenty, které mohou nastat, s radou instruktorů a dopravních policistů na polygonu bude pro účastníky určitě přínosnou zkušeností,“ uvedl Pavel Doležal, komisař odboru služby dopravní policie krajského policejního ředitelství, jež je koordinátorem jízdy na Vysočině.

Sraz přihlášených motocyklistů bude na parkovišti v 9 hodin, po instruktáži je o hodinu později naplánován odjezd kolony motocyklů za doprovodu policejních hlídek. Zájemci se mohou hlásit přes formulář na webu www.policie.cz. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na 250. Příjezd do jihlavského výcvikového polygonu, kde bude připraven další program, je pak naplánován na poledne, tam budou moci zavítat i další motorkáři, kteří se jízdy z kapacitních důvodů nemohli zúčastnit.

Preventivní akci, která probíhá v rámci celé republiky, připravilo Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. V rámci projektu proběhne stejně jako loni celkem devět společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na polygonu. Akce má především preventivní charakter, neboť v průběhu roku 2018 zemřelo na českých silnicích 86 řidičů motocyklů a dva jejich spolujezdci, což je výrazný nárůst smrtelných následků oproti předchozímu roku.