Rainbow page separator

Kino Nové Město na Moravě – červen

Středa, 10. Červen 2009

den

hodina

film

cena

 

10.06.

20:00

Rychlí a zběsilí

65,-

(USA 2009, akční, české titulky, 107 min, nevhodný do 12 let) Dokonale poladěný model. Luxusní vybavení, nablýskaná kapota a pod ní osvědčené součástky, které mu dodávají punc výjimečnosti. Tak nějak by fanoušek rychlých kol popsal čtvrtý díl slavné akční série. Brian O´Conner (Paul Walker) má odhalit drogový kartel, od nadřízených získá oficiální posvěcení oprášit své řidičské umění a proniknout do tohoto gangu coby jeden z řidičů. Stejný záměr, nicméně mnohem osobnější cíl má i Dominic Toretto (Vin Diesel). A tak se oba sejdou na startu nelegálního závodu. Znovu tak budou řvát motory, pneumatiky trhat asfalt a proteče i pár litrů krve. Premiéra.

13.6.

20:00

NORMAL

65,-

(ČR 2009, thriller, 93min, nevhodný do 15 let) Thriller Normal je natočený podle skutečného případu sériových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Legendární vrah Petr Kurten působil na území Německa a České republiky mezi lety 1903 a 1931 a připravil o život 8 lidí a bezpočet dalších napadl. Způsobil stejnou paniku jako kdysi v Londýně Jack Rozparovač. Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. V roli českého Hannibala se na plátna kin vrací Milan Kňažko, protivníkem mu je Pavel Gajdoš v roli ambiciózního obhájce. Hlavní trojici postav doplňuje svým návratem na stříbrné plátno Dagmar Havlová jako tajemná vrahova manželka. Premiéra.

17.6.

18:00

MONSTRA VS. VETŘELCI

65,-

(USA 2009, animovaná komedie, český dabing, 94 min, přístupný) Na naši planetu už zase zaútočili mimozemšťané. Ještě že máme obrovskou zásobárnu výjimečných hrdinů. Susan, obyčejná holka z Kalifornie, má už za pár hodin říct Ano svému vyvolenému. Když ji do hlavy praští meteorit plný kosmického slizu, naroste do výšky 15 metrů a než se stačí svého vyvoleného zeptat, zda mu nebude její výška vadit, zaútočí na ni speciální vojenská jednotka a uvězní ji v tajném vládním komplexu. Kromě ní tu jsou věznění vědec Dr. Šváb, kterému po jednom neúspěšném pokusu nahradila vlastní hlavu hlava muší, dalšími obyvateli jsou rosolovitý a nezničitelný B.O.B. a sto metrů dlouhá larva Hmyzosaurka. 3D-animovaný film pro celou rodinu ze studia DreamWorks. Premiéra.

20.6.

20:00

PŘEDČÍTAČ

65,-

(USA 2009, drama, české titulky, 124 min, nevhodný do 15 let) Příběh začíná v poválečném Německu. 15ti letému Michaelovi (David Kross a později Ralph Fiennes) se po cestě ze školy udělá špatně a domů mu pomůže neznámá třicátnice Hanna (Kate Winslet). Časem se tito dva nečekaně, ale o to víc vášnivě zapletou až do té doby, než Hanna záhadně zmizí. O osm let později Michael, nyní mladý právník, který sleduje nacistické poválečné procesy, potká svojí lásku znovu. Hanna je obžalována za hrůzný zločin a odmítá obhajobu Stephen Daldry (Hodiny) natočil na základě novely Bernharda Schlinka hluboce dojemný a podnětný film plný naděje, který promlouvá přímo k srdci diváka. Premiéra. Filmový klub.

24.6.

20:00

KRVAVÝ VALENTÝN

65,-

(USA 2009, horor, české titulky, 101 min, nevhodný do 18 let) Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacet dva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí a náhle se začne vynořovat cosi z temné minulosti Jízda do pekla právě začíná. Volné pokračování hororu z roku 1981. Premiéra.

26.6. 27.6.

20:00

ANDĚLÉ A DÉMONI

75,-

(USA 2009, krimi-thriller, české titulky, 140 min, nevhodný do 12 let) Tým, který stál u zrodu celosvětového fenoménu Šifra mistra Leonarda, se vrací se svým filmem Andělé a démoni, natočeném na motivy bestselleru Dana Browna. Univerzitní profesor a uznávaný harvardský symbolog Robert Langdon (Tom Hanks) odhalí důkazy o znovuoživení dávného tajného bratrstva, známého jako Ilumináti nejmocnější tajné organizace v dějinách. Jakmile zjistí, že Ilumináti nastražili na katolickou církev nezastavitelnou časovanou bombu, odlétá do Říma, kde začíná nepřetržitá a akcí nabitá honička po zapečetěných hrobkách, nebezpečných katakombách, opuštěných katedrálách a dokonce i nejtajnějším archivu na světě  Premiéra.