Rainbow page separator

Koruna Vysočiny se bude poprvé prezentovat na veletrzích

Neděle, 17. ledna 2016

Koruna Vysočiny - založení

Žďársko / První prezentace na veletrzích cestovního ruchu letos čeká turistickou destinaci Koruna Vysočiny, která byla založena v loňském roce v Bystřici. Společná prezentace ve snaze přilákat do regionů další turisty, kteří se tam zdrží více dní, se týká Bystřice nad Pernštejnem, Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Velkého Meziříčí, Velké Bíteše, Tišnova a Nedvědice.
Od 18. do 21. února se bude Koruna Vysočiny prezentovat spolu s agenturou Vysočina Tourism na veletrhu Holiday World v Praze, v březnu na veletrzích Dovolená a region v Ostravě a Infotour a cykloturistika v Hradci Králové. Představí se rovněž na pražském veletrhu For Bikes, který od 1. do 3. dubna přinese nové trendy pro jízdu na bicyklu v přírodě i ve městě.
Každý z regionů zúčastněných v Koruně Vysočiny disponuje svým propagačním přídomkem. Na Bystřicku jde především o nové bystřické centrum turistiky Eden (ráj Vysočiny), Novoměstsko je sportovním srdcem Vysočiny, Žďársko podle kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zase hvězdou Vysočiny. Velkomeziříčsko je mostem Vysočiny – podle dálničního mostu Vysočina, Tišnovsko na základě symbolu v podobě kláštera cisterciaček Porta coeli v Předklášteří u Tišnova nese přídomek brána Vysočiny, Velká Bíteš je krojovanou Vysočinou.