Rainbow page separator

Kriminalisté dopadli mladíky, kteří kradli autobaterie

Čtvrtek, 7. Květen 2015

Policie České republiky

Žďársko / Žďárští kriminalisté dopadli skupinu pěti mladých mužů, kteří v regionu od loňského září kradli autobaterie, a to především z traktorů.
„Zjistili jsme, že uvedené trestné činnosti se dopouštěla skupina pěti mladých mužů ze Žďárska. Mladíci ve věku 18 až 20 let se ke krádežím, při kterých způsobili celkovou škodu přes 120 tisíc korun, přiznali,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí žďárských kriminalistů.
Nejaktivnější byl devatenáctiletý mladík z Novoměstska. Ten byl přítomen u všech šestatřiceti spáchaných skutků. Některých se dopustil sám a dalších se svými komplici, kteří se při krádežích střídali. V několika případech ukradli z různých objektů také kabely a elektrické nářadí. Devatenáctiletý mladík například na konci září odcizil z garáže v Novém Městě na Moravě notebook s nainstalovaným diagnostickým software včetně propojovacích kabelů. „Odcizené věci obvinění průběžně prodávali a peníze použili pro vlastní potřebu,“ dodal Uhlíř.
Policejní komisař zahájil trestní stíhání devatenáctiletého mladíka pro přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže spáchaný dílem samostatně a dílem ve spolupachatelství. Muži, který byl pro majetkový trestný čin loni již odsouzen, hrozí až pětileté vězení. Ostatní dopadení jsou obviněni z přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství a hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky.