Rainbow page separator

Kruháč začne sloužit letos, koncem týdne se křižovatka uzavře

Pátek, 16. Listopad 2018

Žďár nad Sázavou / Oproti původně avizovanému zpoždění bude nakonec ještě letos v provizorním režimu zprovozněna nová okružní křižovatka ulic Studentská, Wonkova a Vysocká. „Aby vše proběhlo co nejrychleji, bude v pátek a sobotu, tedy 16. a 17. listopadu, uzavřen výjezd z ulice Studentská do zmíněné křižovatky,“ konstatoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman. „Křižovatka v současné podobě dělá mnohým řidičům problémy, je lehce nepřehledná. Jako nejsnazší způsob se jevilo vybudovat dočasnou miniokružní křižovatku,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos. Drobná stavební akce je prvním krokem před kompletní rekonstrukcí Vysocké ulice, která se uskuteční v režii Kraje Vysočina v příštím či přespříštím roce. V rámci opravy ulice počítá kraj s vybudováním miniokružního objezdu. „Měli jsme možnost ještě před celkovou rekonstrukcí vyzkoušet, jak si řidiči na budoucí kruhový objezd zvyknou. Proto jsme zvolili poměrně nenákladnou úpravu a dočasné vyznačení malého kruhového objezdu. V následujících měsících se rozhodne, jaké bude finální řešení křižovatky,“ upřesnil Mrkos.
Úprava křižovatky bude dokončena během soboty 17. listopadu. V průběhu finálních prací dojde k omezení dopravy. Od pátku 16. do soboty 17. listopadu se tak uzavře výjezd ze Studentské ulice do křižovatky úplně a průjezd ulicemi Wonkova a Vysocká bude řízen semafory.
Již nějakou dobu v lokalitě probíhá úprava okolí. „V ulicích Studentská a Wonkova vzniknou přechody pro chodce, dojde k úpravě chodníků, aby cestující MHD mohli ze zastávky pohodlně a bezpečně odejít, ale i k narovnání silničního pruhu v ulici Wonkova tak, aby do křižovatky ústil kolmo,“ vyjádřila se vedoucí odboru rozvoje a územního plánování žďárské radnice Irena Škodová. Náklady by neměly přesáhnout 800 tisíc korun.