Rainbow page separator

Kufrovat se letos bude v Novém Městě i ve Žďárských vrších

Čtvrtek, 21. Prosinec 2017

Nové Město na Moravě / Nalézt lampion uprostřed zimního lesa, procvičit si orientační smysl a protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu může v závěru roku každý, kdo zavítá na některé z tradičních kufrování, které pořádá společnost Chaloupky. „Vybrat si můžete malebná zákoutí města s parkem, zákruty říčky, starobylé uličky nebo těžší les se skalnatými partiemi. Máme připravených několik tratí, a to jak pro závodníky, tak pro rekreační běžce a děti,“ sdělila jedna z organizátorek akce Marie Rajnošková. Dodala, že se nejedná o žádný oficiální závod, jde spíše o to, aby si příchozí zkusili podle zákresu na speciální mapě obejít či oběhnout stanovenou trasu.
Na Žďársku se kufrování týká Nového Města, kde se bude v pátek 29. prosince od 10 do 14 hodin startovat z Horáckého muzea. Cena startovného činí čtyřicet korun za osobu a 130 korun za celou rodinu, v ceně je mapa, k dispozici bude občerstvení. Na přípravě akce spolupracuje Horácké muzeum a Bratrstvo Žďárských vrchů.
Zájemci o těžší terén se mohou v sobotu 30. prosince zúčastnit kufrování ve Žďárských vrších a přijet do Krátké u Sněžného. Startovním místem je statek číslo 2 za kapličkou. „Talířem horké polévky v Krátké, chlebem se škvarky v Novém Městě nebo bylinkovým čajem všude pohostíme i letos účastníky našich kufrování. V Krátké se navíc můžete těšit na polévku vařenou ve venkovním kotli s obsluhou v horáckém kroji. A v Novém Městě mohou účastníci kufrování navštívit Horácké muzeum zdarma,“ dodala Marie Rajnošková.