Rainbow page separator

Nova Civitas – 2019

Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě

Nova Civitas – 2019
14. – 15. června 2019
Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě
Tradiční slavnosti Nového Města na Moravě.

 
Každoroční městský festival Nového Města na Moravě zve všechny generace na Vratislavovo náměstí v pátek 14. a v sobotu 15. června 2019. Pestrý hudební program nabídne od pohodového moderního písničkáře Thoma Artway, roztančeného turbošansonu skupiny Poletíme!, přes výrazné až punkové blues skupiny Band of Heysek, rytmické melodie Feri and the Gypsies, folk-funk mezinárodně složené kapely Yo Soy Indigo až po legendární skupinu Abraxas, působící na české hudební scéně již přes 40 let. V pátek od 19 hodin navíc v kulturním domě proběhne placený koncert Karla Plíhala. Organizátoři nezapomněli ani na regionální skupiny jako je třeba Karel na nákupech, z Jihlavy dorazí mladá kapela hrající převážně rock´n´roll a swing The Shots a kapely novoměstské ZUŠ. Máte-li radši tradičnější žánry, začátek sobotního programu bude patřit Venkovské kapele a Zelenohroským muzikantům, večer pak zahraje patnáctičlenný dynamický band The People.

V rámci doprovodného programu na nádvoří Horácké galerie vystoupí s dřevním blues Matěj Ptaszek a Jan Stehlík, dále tradičně Martin Sedlák i oba novoměstské pěvecké sbory Naenia a Novocantus, kterému letos vypomůže soubor Castello in Aria, hrající barokní hudbu na dobové nástroje. Nově se doprovodný program rozroste i před Vinotéku u Charlieho, kde v pátek zahraje Horácká muzika a v sobotu na klasickou i akustickou kytaru Jakub Šimon. Čeká vás také ochutnávka vín a gastrospecialit.

Během sobotního dopoledne proběhne farmářský trh a u svých stánků se na vás těší zástupci místních spolků a neziskovek. Odpoledne v parku, kavárně nebo arboretu můžete potkat putující klasické kvarteto skvělých brněnských profesionálních hudebníků. Dámský vokální kvartet ZEVL vystoupí v rámci pátečního odpoledního křtu druhého dílu knihy Zmizelé Nové Město na Moravě, na který jste všichni srdečně zváni do Horáckého muzea. Zde si budete moci knihu i zakoupit a nechat podepsat.
Máte rádi hledačky a chcete získat poklad? Pak právě pro vás odstartuje v pátek tzv. questingová hra s názvem Novoměstská rarita – Karla Němce sgrafita! vytvořená pod patronátem města ke 140. výročí umělcova narození.