Rainbow page separator

Kvůli zisku chtěl ukrást automat, policisté ho rychle chytili

Pondělí, 24. července 2017

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďársko / Jen několik hodin stačilo kriminalistům ze Žďáru nad Sázavou k tomu, aby objasnili případ pokusu krádeže samoobslužného tankomatu, ke kterému došlo ve středu v noci v jedné z obcí na Žďársku.
„Muž přijel v nočních hodinách s dodávkou na čerpací stanici, kde se pokusil za pomoci vozidla vytrhnout tankomat a odcizit z něj finanční hotovost, což se mu však nezdařilo. V průběhu několika hodin se ho kriminalistům podařilo vypátrat. Pětatřicetiletému muži, který byl již v minulosti soudně trestán, sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Pachatel k benzince přijel v dodávce, nejprve nastříkal barvu na kamery a následně se za použití kurtů a dodávky pokoušel o vytržení samoobslužného tankovacího automatu. To se mu však ani po následném nacouvání do tankomatu nepodařilo. „Svým jednáním způsobil škodu kolem třiceti tisíc korun. Pětatřicetiletému recidivistovi policejní komisař sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu poškození cizí věci; hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala mluvčí.