Rainbow page separator

Lékárna a laboratoře se stěhují do nového, stavba pokračuje

Pondělí, 28. března 2022

Nové Město na Moravě / Dalšími dvěma stavebními etapami, při nichž budou dokončeny opravy stávajících laboratoří, zrekonstruována diabetologická ambulance a postaven nový bufet, bude pokračovat rekonstrukce vstupního pavilonu novoměstské nemocnice. Aktuálně je u konce první etapa obnovy, jejímž cílem bylo vybudovat přístavbu k objektu lékárny a přidat jedno patro nad ní. O nově vzniklou část nad lékárnou budou rozšířeny prostory biochemických laboratoří. Jejich plný provoz se očekává v druhé polovině dubna.
Do svých původních prostor se co nejdříve přestěhuje i lékárna. „Ta byla rozšířena o jednu místnost, kde bude příjem zboží,“ informoval technický náměstek nemocnice Jiří Drdla. Ve zbytku lékárny došlo na opravy obkladů, pokládku nové podlahy, výměnu oken a vstupních dveří nebo předláždění vchodu.
Celková modernizace vstupního pavilonu byla naplánována na dva roky. S dokončením stavebních prací za celkem 94 milionů korun bez DPH, které hradí Kraj Vysočina jako zřizovatel zdravotnického zařízení, se počítá v březnu příštího roku.