Rainbow page separator

Letošní sezona na Rosičce začne v sobotu 8. dubna

Neděle, 2. Duben 2017

Rosička / Na sobotu 8. dubna připadne tradiční jarní zahájení turistické sezony na rozhledně Rosička, letos se uskuteční už po patnácté. Pořádá ho žďárský turistický oddíl mládeže Tuláci ve spolupráci s Active-střediskem volného času Žďár nad Sázavou a obcí Sázava.
Každý, kdo přijde či přijede v době mezi devíti ráno a půl šestou navečer k rozhledně na kopci Rosička, dostane od organizátorů pamětní list, kalendářík, razítko a teplý čaj. Při tradičním otvírání sezony obvykle pod vysílač s vyhlídkovou plošinou dorazí kolem šesti stovek turistů z celé republiky. V případě zájmu budou mít možnost zdolat 134 točitých schodů vedoucích na vyhlídku a rozhlédnout se po okolní krajině. Na kopci v nadmořské výšce 644 metrů před léty stávala dřevěná rozhledna, která časem zchátrala, v roce 2001 tam byla postavena telekomunikační věž. Stožár měří dvaačtyřicet metrů, zpřístupněný vyhlídkový ochoz se nachází ve čtyřiadvacetimetrové výšce.
Zatím nejvíce turistů přišlo na zahájení turistické sezony pod rozhlednu v roce 2009, bylo jich 677 plus 17 psů. Loni se akce zúčastnilo 569 lidí a 15 jejich čtyřnohých kamarádů.