Rainbow page separator

Letošní sezonu na Rosičce turisté zahájí v sobotu 6. dubna

Úterý, 2. Duben 2019

Rosička / V pořadí už 17. ročník zahájení jarní turistické sezony na rozhledně Rosička se letos uskuteční v sobotu 6. dubna. Každý, kdo přijde nebo přijede mezi 9. až 17.30. hodinou k rozhledně na kopci Rosička, dostane od organizátorů pamětní list, razítko a teplý čaj.

„Věříme, že se nám podaří překonat rekord z roku 2018, který je 727 turistů i náhodných návštěvníků z celé republiky a 17 jejich čtyřnohých kamarádů,“ uvedl za pořadatele Vladimír Sýkora, vedoucí žďárského turistického oddílu mládeže Tuláci, který ve spolupráci s Active-střediskem volného času Žďár nad Sázavou, Žďárem nad Sázavou a obcí Sázava tradiční akci pořádají.

V případě zájmu budou mít všichni příchozí možnost zdolat 134 točitých schodů vedoucích na vyhlídku rozhledny a podívat se po okolní krajině. Na kopci v nadmořské výšce 644 metrů kdysi stávala dřevěná rozhledna, která časem zchátrala, přičemž v roce 2001 tam byla postavena telekomunikační věž. Stožár měří dvaačtyřicet metrů, zpřístupněný vyhlídkový ochoz se nachází ve čtyřiadvacetimetrové výšce.