Rainbow page separator

Lidé si mohou nakoupit na letošním prvním farmářském trhu

Čtvrtek, 25. května 2017

Farmářské trhy Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / První letošní farmářský trh odstartuje na žďárském náměstí Republiky v sobotu 27. května v osm hodin ráno. Lidé se opět mohou těšit na nabídku produktů zejména regionálních pěstitelů a prvovýrobců. Kromě zeleniny či ovoce budou k mání například mléčné, uzenářské či pekařské výrobky a další oblíbený sortiment. Prodávat se bude zhruba v pětadvacet stáncích, stejně jako v předešlém roce. Chybět nebude ani hudební doprovod, letos budou muzikanti na trhu vystupovat vždy od půl deváté. „První farmářský trh po zimě bývá vždycky silný, protože lidé jsou už po zimě natěšení hlavně na čerstvou zeleninu a další farmářské produkty,“ poznamenala Kateřina Fialová, jedna z organizátorek žďárských farmářských trhů.
Trhů je na letošní sezonu naplánováno celkem šest, vždy od osmi hodin do půl dvanácté. V pořadí druhý trh má termín 24. června, třetí 22. července, čtvrtý 19. srpna, pátý 16. září a poslední, tedy šestý, 14. října.
V letních měsících by se na náměstí měly v rámci farmářských trhů jako jejich zpestření objevit také originální rukodělné výrobky, které jinak nabízejí jejich tvůrci na fler trzích.