Rainbow page separator

Lidé ve Žďáře mohou diskutovat o novém vzhledu Nádražní ulice

Úterý, 2. června 2015

Žďár nad Sázavou / Od 17 hodin mohou obyvatelé Žďáru ve středu 3. června ve velké zasedací místnosti žďárského městského úřadu diskutovat s vedením města na téma budoucnosti Nádražní ulice. Po rekonstrukci náměstí Republiky žďárská radnice hodlá připravit řešení úpravy dotčené ulice.
Nejdříve má přijít na řadu příprava projektové dokumentace části ulice ve směru od pošty ke kruhovému objezdu. Tam se má opravovat kanalizace, takže by bylo vhodné při té příležitosti nechat zrekonstruovat i povrchy komunikací.
Žďárská radnice hodlá letos získat návrh, který by budoucí vzhled Nádražní ulice vyřešil jako na sebe navazující celek, i když se úpravy plánují po etapách.
„Přibližně do konce prázdnin chceme sbírat nápady, jak by ulice měla v budoucnu vypadat, například i od majitelů tamních domů. V úseku od pošty ke kruhovému objezdu by měla určitě přibýt bezpečná místa pro přecházení chodců či parkovací zálivy,“ uvedl žďárský starosta Zdeněk Navrátil s tím, že s úpravou pěší zóny se počítá v druhé fázi revitalizace Nádražní ulice.