Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Klafar, bytovky
Rainbow page separator

Lidé ve Žďáře nesouhlasí s bytovkami na Klafaru

Čtvrtek, 17. Leden 2013

Žďár nad Sázavou / Třicet lidí z ulic Povoznická a Kupecká podepsalo petici, kterou se ohrazují proti chystané výstavbě bytových domů v lokalitě Klafar. Podle nich původně nebylo plánováno, že by v blízkosti jejich domků stály výškové budovy.

Podle starostky Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinové bude město připomínky obyvatel k plánované výstavbě, která je podle ní v souladu se schválenými dokumenty, řešit, a to jak s předkladateli petice, tak s investorem. Ten ovšem podle jejího názoru nic neporušil, protože vycházel z usnesení zástupců Žďáru nad Sázavou. „Není ale vyloučeno, že dojde k nějakému kompromisu,“ poznamenala Zvěřinová.

Vedení města ovšem připustilo, že podle vizualizace z roku 2008 plánovaná výstavba v inkriminované části lokality opravdu vypadala jinak, bez několikapatrových domů. A právě v tu dobu lidé kupovali pozemky v dotčených ulicích, takže se o to, jak to kolem nich má jednou vypadat, intenzivně zajímali. Teprve s pozdější změnou územního plánu se však objevila možnost vybudování obytného souboru bytů. Projednávaný územní plán veřejnosti k dispozici byl, pokud by chtěl proti němu někdo vznést námitky, ale v té chvíli se už o to stavebníci, kteří předtím viděli první verzi vzhledu lokality, již příliš nezajímali.