Rainbow page separator

Loňská pravidla přijímání dětí do prvních tříd platí i letos

Neděle, 12. března 2017

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V pátek 7. a v sobotu 8. dubna se ve žďárských základních školách uskuteční zápis do prvních tříd. Přijímací kritéria se od loňského roku nezměnila. Žďárské radnici se coby hlavní pravidlo osvědčilo dodržení spádovosti podle trvalého bydliště žáků. Rodiče tak nemají svoje děti možnost posílat do školy podle svého výběru, ale podle trvalého bydliště.
Druhým kritériem pro přijímání jsou odklady školní docházky z předešlého roku a třetím sourozenci na stejné škole. „Z minulosti je v některých školách ještě dost dětí, které tam nespadají, a proto se tam nyní podle kritérií mohou hlásit i jejich sourozenci,“ sdělil žďárský místostarosta Josef Klement s tím, že než se systém s ohledem na striktní dodržování spádových obvodů upraví, bude ještě několik let trvat.
V nadcházejícím školním roce 2017/2018 je ve žďárských základních školách plánováno otevření jedenácti prvních tříd. V obou školách v Komenského ulici to má být po dvou prvních třídách, ve Švermově ulici jde o čtyři třídy – z toho bude jedná „zámecká“ – a základní škola v Palachově ulici otevře pro prvňáčky tři třídy.