Rainbow page separator

Má kamenný obchod v době internetu své místo?

Pátek, 10. července 2020

Neustále slýchám, jak objem prodeje na internetu raketově roste. Jak přepravní společnosti nestíhají doručovat objednané zboží. Tento fakt se pochopitelně násobí v předvánočním období a aktuální doba způsobená koronavirem taktéž ukázala sílu tohoto způsobu prodeje. Vývoj nezastavíš, jak se říká, a i zde, byť to není na první pohled vidět, existují obrovské rozdíly. Nechci zde popisovat výhody a nevýhody nákupu na internetu, ty jsou ostatně dobře známy a v nejedné reklamě opakovány. Chci se pozastavit nad klasickým „kamenným“ obchodem.

Co může nabídnout, ptáte se? Je toho kupodivu ještě mnoho. Od rychlého nákupu běžných věcí, jako jsou žárovky, baterie, sáčky do vysavačů apod., to lze zařídit cestou domů z práce. Potřebujete rychle chladničku, protože vám stará dosloužila? Není nic snazšího, spojte to s nákupem potravin a během pár minut máte zařízeno. Nevíte si rady s výměnou televizoru, netušíte, jak proběhne přesun na DVB T2 (a co to vlastně je to DVB T2)? Žádný dotaz není špatný a tohle přesně můžete v prodejně probrat. Zrovna nedávno jsem četl inzerát, jak jistý pán sháněl někoho, kdo by mu pomohl nastavit televizi. Tohle je jeden z příkladů, kde odborný personál v prodejně může velice snadno a dobře pomoci.

Samozřejmě musím zmínit i plánované vybavení domácností, jak do novostavby, tak rekonstrukci. Zejména rozpočet při takových akcích bývá to, co ovlivňuje finální výběr, a teď ruku na srdce. Dokážete za své peníze získat maximum? Zkrátka, ať už potřebujete drobnost nebo řešíte složitější problém, máte po ruce právě klasický obchod.

Co s pořízeným výrobkem? Jak ho odvezu? Kdo mi ho namontuje? Kde budu řešit servis? To jsou jen některé otázky, které si klade téměř každý. Na to vše najdete odpověď u prodejců, ať už při nákupu, nebo po něm, což mě přivádí k dalšímu faktu, a tím je, že obchod v klasické prodejně nikdy nekončí zaplacením výrobku. Je to jakýsi vztah, budování důvěry a spolupráce, prostě ten lidský faktor.

Je toho opravdu hodně, co může klasický obchod nabídnout, a tak fungovat ve spojení s e-shopem. Spolu tak vytváří volbu pro každého. Jednou z takových je i Global elektro, nabízí jeden z největších výběrů spotřebičů, ale i odborníky, lidi, kteří své práci rozumí a dělají ji rádi a řadu let. Rozsah služeb od odvozu přes montáž až po nastavení jen dokládá komplexnost. Pro nás není obchod jen splněním cíle plánu, ale je to především spokojený zákazník, koneckonců, je tomu přes dvě desítky let. Jsem vždy rád, když slýchám mezi lidmi, jak byli s nákupem v „Globálu“ spokojeni, znamená to, že naše práce není zbytečná.

No a kde nás najdete? Máme tři pobočky, ve Žďáru nad Sázavou, Třebíči a Moravských Budějovicích. Případně na internetu www.global-elektro.cz a e-shopu www.elektrospecialista.cz

A těšíme se na vás. Váš Global elektro. ZS.