Rainbow page separator

Město nabídne na Klafaru 26 pozemků pro řadové domky

Pátek, 23. Červen 2017

Žďár nad Sázavou / Kromě pozemků pro čtyři bytové domy v nové ulici Hrnčířská, kde nyní vznikají inženýrské sítě, žďárská radnice ve čtvrti Klafar připravuje rovněž záměr odprodeje 26 pozemků pro řadové domky. Prodej, který by se měl uskutečnit na podzim, však nebude probíhat prostřednictvím elektronické aukce, jako tomu bylo u předchozích parcel pro výstavbu rodinných domů, ale za předem stanovenou cenu. Navrhovaná cena by se měla včetně DPH „vejít“ do dvou tisíc korun za metr čtvereční.
S výstavbou je počítáno za předpokladu obsazenosti 18 parcel z celkových šestadvaceti, v opačném případě by ještě zastupitelé museli zvážit, zda od záměru neodstoupí, aby v zástavbě nevznikaly zbytečné proluky.
„Chtěli jsme vyjít vstříc lidem, kteří dlouhodobě kritizovali, že město prodává pozemky jenom aukcí, takže na ceny nemají šanci dosáhnout. Toto bude jiná forma prodeje s předem stanovenou cenou, kdo přijde dřív, ten uspěje,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.
Další nová ulice na Klafaru ponese jméno Barvířská, přičemž vedení radnice vychází z návrhů usnesení zastupitelstva z června 2007 o tom, že názvy ulic by měly připomínat profese a řemesla z historie.