Rainbow page separator

Město nabízí „letní“ pronájem Radniční restaurace

Pondělí, 29. Únor 2016

Žďár nad Sázavou / Paralelně s nabídkou dlouhodobého pronájmu Radniční restaurace, pro kterou se žďárské radnici stále nedaří najít provozovatele, chce město přes léto nabídnout i krátkodobý pronájem restaurace.
„Byli bychom rádi, kdyby přes léto fungovala alespoň kavárna a venkovní zahrádka, nejlépe od května do září,“ vyjádřil se starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Dodal, že při využití letního pronájmu by město po nájemci nepožadovalo zajištění teplé kuchyně.
Žďárská radnice se restaurační zařízení v historické budově snaží pronajmout už více než rok, zatím neúspěšně. „Pokud by se nám podařilo najít zájemce o provoz přes léto, bylo by z toho viditelné také to, že prostory restaurace jsou stále zcela funkční a podnikat v nich lze,“ uvedl Navrátil s tím, že při dlouhodobém pronájmu město stojí o zachování nabídky tradičních českých jídel. „V Radniční restauraci je třeba vybavit kuchyni, ale vycházíme ze zkušenosti, že nájemci si ji spíše chtějí vybavit sami podle svých potřeb. To jsme ochotní zohlednit v nájmu,“ dodal starosta.