Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Vánoce, akce
Rainbow page separator

Město podpořilo několik předvánočních akcí

Pondělí, 5. Prosinec 2011

Žďár nad Sázavou/ Hned několik předvánočních akcí se rozhodli podpořit žďárští městští radní. A to především proto, že v letošním roce neměli pořadatelé možnost čerpat příspěvky z grantového programu Advent a Vánoce 2011. Částku pět tisíc korun obdržela žďárská příspěvková organizace Active – středisko volného času. Peníze dostala na akci s názvem Děti dětem, jejíž výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Nejedná se pouze o jeden koncert nebo vystoupení, nýbrž o celou sérii akcí různého zaměření. Chybět nebude Mikulášská nadílka, několik vystoupení při rozsvěcení žďárského vánočního stromu 6. prosince, výstava Perníkové Vánoce s jarmarkem, vánoční dílna pro děti i rodiče a konečně koncert, který se uskuteční 22. prosince.

Stejný příspěvek, tedy pět tisíc korun, dostala od městských radních také Základní umělecká škola Františka Drdly. Ta 15. prosince pořádá koncert, na kterém vystoupí žáci ze všech oborů „lidušky“. Výtěžek z akce, která se bude konat od osmnácti hodin v městském divadle a bude na ni vstupné dobrovolné, organizátoři věnují na léčbu ochrnutého Petra Krábka. Ten je totiž absolventem právě žďárské základní umělecké školy.

Poslední příspěvek, který členové městské rady na svém posledním jednání schvalovali, poputuje tanečnímu souboru Gen. Jedná se znovu o pět tisíc korun. A na jakou akci je dotace určena? Tanečníci a tanečnice seskupení Gen spadajícího pod Základní uměleckou školu Františka Drdly si pro diváky připravili nové choreografie. Ty předvedou veřejnosti 8. prosince od osmnácti hodin v městském divadle. (zp)