Kopretina
Rainbow page separator

Město Žďár podporuje prorodinnou politiku

Sobota, 25. Říjen 2014

Město Žďár podporuje prorodinnou politiku

Kopretina – centrum pro rodiče s dětmi dostala od města Žďár nad Sázavou finanční příspěvek na svůj provoz. Finanční prostředky z projektu Podpora prorodinné politiky ve Žďáře nad Sázavou využívá rodinné centrum k zajištění svých aktivit.

„Do této chvíle proběhla řada zajímavých besed na téma finanční gramotnosti, zdravého životního stylu i povídání o ladění rodinných a pracovních životů. Díky prorodinnému projektu jsme se s celými rodinami mohli vydat do zábavního parku Mirakulum, připravit pro děti soutěžní aktivity, ozdobit si velikonoční perníky a vyzkoušet si jiné tvořivé aktivity,“ uvedla Martina Cočevová, koordinátorka žďárské pobočky Kopretiny.

V rodinném centru se učí rodiny s dětmi novým dovednostem, vzdělávají se a setkávají se s novými lidmi. Kromě pestré nabídky programů nabízí Kopretina také služby prorodinné poradny sídlící na poliklinice ve Žďáře nad Sázavou.

„Často se na nás také obracejí mladé rodiny s prosbou o zapůjčení základního vybavení pro kojence. Kromě běžných věcí jako je postýlka, vanička aj., nabízíme monitory dechů a elektrické odsávačky mléka,“ dodává pracovnice Mgr. Eva Svobodová.

Přijít do Kopretiny je možné kdykoliv. Pracovnice Vás rády seznámí s prostory a aktivitami centra. V blízké době se můžete těšit na podzimní a vánoční aranžování, mikulášskou besídku či adventní dílny. Aktuální program je vždy dostupný na webových stránkách žďárské charity www.zdar.charita.cz.

Autor zprávy: Veronika Dobrovolná