Rainbow page separator

Město zveřejnilo harmonogram dalšího sečení zelených ploch

Středa, 18. Červenec 2018

Žďár nad Sázavou / Harmonogram dalšího sečení veřejné zeleně ve městě zveřejnila žďárská radnice. Do konce července by tak měl být posečen průjezdní úsek v ulici Nádražní a v okolí AZ centra, sídliště Přednádraží, ulice Tyršova a Hutařova a provedena další seč první intenzivní třídy v centru města a Farských humen.
V současné době některé žďárské trávníky seká firma GFP service, s níž radnice minulý měsíc ukončila smlouvu dohodou z důvodu dlouhodobého nezvládání jejích závazků vůči městu, o zbytek se starají další najatí dodavatelé těchto prací.
Společnost GFP service v roce 2016 zvítězila ve výběrovém řízení na nového dodavatele sečení městské veřejné zeleně, ke kterému žďárská radnice přistoupila z důvodu prověření tržní ceny. Firma byla nejlevnější. V průběhu minulého roku se však na nové sekáče snesla mohutná vlna kritiky ze strany žďárských obyvatel, neboť společnost byla neustále v časovém skluzu a travnaté plochy nestíhala ve sjednaných termínech posekat. Za nesplnění smluvních podmínek poté městu opakovaně zaplatila pokuty v řádu desetitisíců korun. Letos byli sekáči z GFP service opět ve skluzu, což nakonec vyvrcholilo ukončením smlouvy.