Rainbow page separator

Mladíci ukradených 130 tisíc prohráli v automatech

Pátek, 11. března 2016

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďár nad Sázavou / Krádež peněz z bytu muže ve Žďáře, ke které došlo koncem února, vyřešili žďárští kriminalisté. Zloději ze Žďárska ve věku 16 a 19 let odcizili celkem 130 tisíc korun a jsou trestně stíháni na svobodě.
„Starší muž pozval večer k sobě domů dva neznámé mladíky, kteří mu měli odcizit finanční hotovost přes 130 tisíc korun. Muž policistům potvrdil, že ke krádeži peněz došlo, ale pachatele nezná a v den činu je potkal poprvé. Vzhledem ke špatnému psychickému stavu poškozeného policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu a lékařka rozhodla o jeho převozu do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Monika Pátková.
Kriminalistům se pachatele podařilo dopadnout už za dva dny. „Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání staršího z nich pro přečiny krádeže a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchané ve spolupachatelství. Proti mladšímu z pachatelů je vzhledem k jeho věku trestní řízení vedeno samostatně,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí žďárských kriminalistů.
Z výsledků vyšetřování totiž vyplynulo, že mladíci muži, s nímž se seznámili na ulici ve Žďáře, nabídli sehnat marihuanu. Muž souhlasil. Po obstarání drogy s ním mladíci odešli do jeho bytu, kde marihuanu společně kouřili. Během této návštěvy mu ukradli kolem 70 tisíc korun. Do bytu se pak vrátili ještě týž den před půlnocí, kdy je majitel znovu pozval dál. Pachatelé mu při té příležitosti ukradli ještě šedesát tisíc korun. „Všechny odcizené peníze následně prohráli v herních automatech,“ dodal kriminalista.
Devatenáctiletému obviněnému hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let, mladšímu pak poloviční trest.