Rainbow page separator

Motoristé kvůli asfaltování neprojedou do chatové osady

Středa, 28. června 2017

Hamry nad Sázavou / Od středy 28. do pátku 30. června neprojedou motoristé v Hamrech do chatové oblasti Pod Křivákem, a to v souvislosti s pokládkou asfaltového koberce u opravovaného mostu na silnici I/19.
Rekonstrukce silničního mostu u Březinova mlýna začala 3. dubna a má trvat do 13. srpna. Hamerští věří, že práce půjdou rychleji. „Doufáme, že se most podaří zprovoznit o něco dříve,“ řekl starosta Hamrů Hubert Křesťan.
Úplná uzavírka frekventované „devatenáctky“ v Hamrech je pro tamní obyvatele potíž. Sice mohou jezdit trasou přes kamenný most po místní komunikaci, ale tu využívají nejen usedlíci z Hamrů či na povolenku obecního úřadu chataři a jiní lidé, ale „načerno“ také dost motoristů, kterým se na hlavním tahu mezi Žďárem a Havlíčkovým Brodem nechce objížďkou. Uprostřed vesnice se tak mnohonásobně zvýšil provoz a doprava ve špičkách v obou směrech vázne hlavně v úzkých uličkách kolem historického mostu, přes který může projet vždy jen jedno auto. Ačkoliv byl pomocí betonových dílů ještě zúžen, což má odradit řidiče nákladních aut, která by most mohla poškodit, někteří šoféři se tudy stejně snaží projet. Neodvrátí je od toho ani namátkové policejní kontroly. „Most má už několik uvolněných kamenů a jeden je ve vodě, takže budeme po skončení prací řešit opravu,“ dodal starosta.